Meme Küçültme, Göğüs Küçültme ve Jinekomasti Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Revizyon Burun Estetigi Rinoplasti Nedir Nasıl Yapılır?

Revizyon burun estetiği ameliyatı olmak için 5 sebep ;

Burun estetiği ameliyatlarında başarıya ulaşmak için pek çok değişken olmakla birlikte en önemlisi, ameliyatı yapan cerrahin bilgi, birikim ve tecrübesidir.  Bunlarla birlikte burnun anatomisine hakim, estetik ve güzellik anlayışına sahip bir cerrah başarılı bir sonuç için oldukça önemlidir.

Burun estetiği ameliyatı, estetik yüz ameliyatları içerisinde en karmaşık uygulamalardan birisidir.  Ameliyat ile birlikte kişinin görüntüsünde değişiklik olacağı gibi bu yeni görüntü duygusal ve psikolojik olarakta kişiyi etkileyecektir. Burun estetiği ameliyatından sonra hastanın estetik ya da fonsiyonel olarak sıkıntılı olduğu durumlarda yapılan ikinci ameliyatlar revizyon ameliyatı olarak adlandırılır.

Nefes alma güçlüğü

Rinoplasti tamamen estetik nedenlerle yapılabildiği gibi burun fonksiyonlarının sağlıklı çalışmadığı durumları çözmek içinde yapılabilmektedir.  İlk yapılan burun estetiği ameliyatın başarısız olması burun tıkanıklığına bağlı olarak nefes alma problemi yaratabilir.  Bu sorunu yaşayan hastalar  burundan nefes alma konusunda büyük  zorluk  çekerler, ya da ameliyat sonrası kronik horlama sorunu yaşarlar. Revizyon burun estetiği tıkanıklığın nedenini ortadan kaldırmak için gerekli bir uygulama olacaktır

revizyon burun estetiği

Çok geniş ve çok dar burun

Rinoplasti birçok prosedürü kapsayan cerrahi bir sanattır. Burun genişletme ve daraltma sıklıkla uygulanan prosedürlerdendir. Ameliyat sonrası hasta burnunun çok fazla inceltildiği ya da genişletildiğini hissediyor olabilir. Böyle bir senaryoda ilk yapılan ameliyat sonucundaki etkileri azaltmak ve arzu edilen dengeli görünüme kavuşmak için revizyon rinoplasti gerekli olacaktır.

Ameliyat sonrası devam eden memnuniyetsizlik

Burun estetiği ameliyatı olma kararı en çok estetik kaygı ile ilgilidir. Yaygın olarak, görüntülerinden memnun olmayan  ve bu nedenle kendine güven problemi yaşayan kişilerin, kendilerini daha iyi hissetmek için başvurdukları yöntemdir. Rinoplasti insanların görünümü ile mutsuz çünkü yaygın üstlenilen ve onların güvenini artırmak ve kendileri hakkında daha mutlu hissettirmek için bir yol olarak bir burun işi görebilirsiniz . Rinoplasti prosedür hedefi vurmak değil , onlar daha çok düzeltme ve değişiklikler yapmak için daha fazla rinoplasti isteyebilir . Yapılan burun estetiği ameliyatı sonucu hedefe ulaşılamazsa, revizyon ameliyatı ile düzeltmeler yapılabilinir.

Başarısız sonuçlanmış burun estetiği ameliyatı

Burun estetiği ameliyatlarıda tüm diğer ameliyatlar gibi kendi içerisinde riskler barındırır ve hastaların bu risklerden haberdar olması oldukça önemlidir. Bir burun estetiği uygulaması kötü ise, hastanın yüzünün görünümü daha iyi bir hal alması gerekirken daha kötü bir hal alacaktır. Bu durum hastanın psikolojik bir travma yaşamasına sebep verebilir.  Ve hasta yaşadığı bu olumsuzluk nedeniyle endişeye kapılır ve revizyon ameliyatı konusunda bir süre sessiz kalabilir. Kötü yapılmış bir burnun hataları ikinci bir ameliyatta tecrübeli ve uzman ellerde revise edilerek, hastanın istediği burna kavuşması sağlanır.  Kötü ve başarısız bir ameliyat riskini en aza indirmek için mutlaka doktorunuzu seçerken özenli olun.

Yeniden şekillendirme (Rinoplasti)

Burun estetiği ameliyatı öncesinde,  yüzüne  yakışacak  burun modelini belirleyebilmek adına hastalara özel yapılan bilgisayarlı tasarım ile birlikte, hastanın ameliyat sonrasında burnunun nasıl görüneceğine dair kafasında bir fikir vardır. Ameliyat ile birlikte oluşması doğal olan sislik ve morluklar hafiflemeye başladıktan sonra, hastanın görüntüsüne dair daha net bir fikri olur. Genel olarak pek çok hasta ameliyat sonrası görüntüsünden memnundur.   Buna rağmen, bazen hastaların ameliyat sonrasında görüntüleriyle ilgili yaşadığı bir takım memnuniyetsizler de olabilir. Burun deliklerinin daraltılması ya da burun üçünün biraz daha kaldırılması gibi prosedürlerde revizyon ameliyatlar için neden olabilmektedir.

Revizyon burun estetiği ameliyatları ile ilgili sıkça sorulan sorular ve cevaplar :

Revizyon burun estetiği nedir?

Revizyon burun estetiği, ilk yapılan burun estetiği ameliyatı sonucunda oluşan estetik ve fonksiyonel nitelikteki komplikasyonları düzeltmek için yapılan ikinci bir ameliyattır

Revizyon ameliyat, ilk ameliyattan ne kadar sonra yapılabilir?

İlk ameliyat sonrası iyileşme süresi 1 yıla yakın zaman alır. Bu nedenle ben, revizyon ameliyatı için hastalara 1 yıl beklemesini öneririm.

Revizyon burun estetiği uygulaması nasıldır, burna nasıl şekil verilir ?

Her şeyden önce ameliyat, doğası gereği, hastanın kendisine ve ihtiyaçlarına bağlı olarak değişiklik gösterir.  Estetik burun ameliyatlarında, burnun içerisindeki kıkırdaklar kullanılarak, yerleri değiştirilerek ve yeniden konumlandırılarak burna şekil verilir. İlk yapılan ameliyatlarda burun içerisindeki kıkırdakların hemen hepsi kullanıldığı için, revizyon ameliyatlarda kulak ya da kaburgadan kıkırdak alınma yoluna gidilir.

Revizyon burun estetiği ameliyatları ne kadar sürer?

Girişimin durumuna bağlı olarak ortalama 2-3 saat arasında sürmektedir.

Revizyon burun estetiği ameliyatı için yas kriteri nedir?

Burun estetiği ya da revizyon ameliyat için yas aralığı kızlar için 15-16, erkekler içinse 17-18’dir. Yaygın kanıya göre burun estetiği ya da revizyon için hastanın ayak numarasının 1 sene içerisinde hiç değişmemiş olması gerekmektedir.

Revizyon burun estetiği ameliyatı için uygun aday mıyım?

Yaş kriterlerine uyuyorsanız, herhangi bir sağlık probleminiz yoksa ve geçirmiş olduğunuz burun estetiği ameliyatı sonucuyla ilgili sıkıntılarınız varsa, evet siz revizyon ameliyatı için uygun aday olabilirsiniz.

Revizyon burun estetiği ameliyatlarının bütçesi nedir?

Burun estetiği ameliyatlarında çok farklı bütçelerden söz edilebilinir. Burnun durumu, cerrahin deneyimi gibi pek çok etken olabilir.

Revizyon burun estetiği ameliyatında riskler nelerdir?

Her ameliyatta olduğu gibi , revizyon burun estetiği ameliyatında da bir takım riskler olabilir . Zaten tek rinoplasti prosedürü geçiren hastalar skar dokusu ve tehlikeye kıkırdak ve manipüle ve çalışmak zor olan diğer nazal yapılara , olması muhtemel olduğunu anlamak önemlidir . Sonuç olarak, revizyon rinoplasti başlıca risk sonucu memnuniyetsizlik olduğunu. Aslında, cerrah (çoğu cerrahlar hiçbir ücret ödemeden bu yapacak ) sonuçları rötuş için ek revizyonlar yapmak gerekebilir . Bazı durumlarda, bu mümkün olmayabilir. Revizyon burun estetiği gibi kanama ve enfeksiyon gibi diğer doğal riskler ile birlikte geliyor. Komplikasyonlar ortaya çıkarsa , derhal doktorunuz arayın.

Revizyon ameliyatımı, burun estetiğimi yapan cerraha mı yaptırmalıyım?

Bu tamamen sizin ameliyat sonucunuzun nasıl olduğu ile ilgilidir. Çok küçük dokunuşlarla düzeltilebilecek durumda ise, burnunuzu yapan ilk cerraha başvurmak kabul edilebilir. Fakat sonuçtan çok mutsuzsanız ve ameliyatı yapan cerrahin problemin bir parçası olduğunu düşünüyorsanız başka cerrahlara başvurup, görüş almanızı öneririm. Revizyon rinoplasti tüm yüz cerrahileri içerisindeki en karmaşık prosedürdür. Bu nedenle revizyon cerrahisinde tecrübeli bir cerrah sizin için elzemdir.

Revizyon burun estetiği ameliyatını yapan cerrah nasıl olmalıdır?

Revizyon burun estetiği,  oldukça zor teknikleri içeren karmaşık bir uygulamadır.  Bu nedenle doktorunuzun tüm bu tekniklere hakim olmasının yanı sıra diğer burun ameliyatları konusunda da uzmanlaşmış olması önemlidir.

Revizyon ameliyatları hangi teknikle yapılır?

Ameliyat tekniği, revizyonun doğasına ve cerrahin tercihine bağlıdır. Bir cerrah olarak benim tercihim, açık teknik uygulaması olmakla beraber, kapalı teknigide bazı durumlarda uygulayabilmekteyiz.

Revizyon ameliyatlarda anestezi tercihi nedir?

Hem hastanın konforu hem de cerrahın rahat çalışabilmesi genel anestezi benim öncelikli tercihimdir. Anestezi uzmanlarının deneyimi, anestezi ilaç ve cihazlarının çok gelişmiş olması, genel anestezinin güvenilir bir yöntem olmasını sağlamıştır.

Revizyon burun estetiği ameliyatları sonrasında iyileşme süreci nasıldır?

Hastadan hastaya farklılık göstermekle birlikte, hafif şişlik olması normaldir. Ameliyat sonrasında başı yüksekte tutmak önemlidir. Şişlikleri azaltmak için soğuk kompres yapabilirsiniz.

Revizyon ameliyatları sonrasında iyileşme süreci ilk ameliyata göre daha rahat ve daha kısa sürede gerçekleşir. Şişliklerin inmesi bir kaç haftayı bulabilir. Ameliyattan 1 hafta sonra rutin işlerinize dönebilir, spor içinse bir kaç hafta geçmesini öneririm.

Ayrıca Kadınlarda Burun Estetiği İle alakalı bu makale de dikkatinizi çekebilir.

YASAL UYARI: Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Çok daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz. SEO

Meme Büyütme Ameliyatı artık çok yeni tekniklerle büyük başarı oranları ile en çok yapılan operasyonlar içerisindedir. Burun Estetiği Sizin için gerekli bir operasyon ise mutlaka doktor seçiminizi itina ile yapmalısınız.