Meme Küçültme, Göğüs Küçültme ve Jinekomasti Hakkında Bilmek İstedikleriniz

MEME KÜÇÜLTME ESTETİĞİYLE GELEN SAĞLIK

Meme Küçültme Estetiği Ameliyatı
Meme Küçültme Estetiği Ameliyatı, Büyük göğüsler, kadınlar için hayatı çekilmez kılabiliyor. Kadında hem fizik hem de psikolojik olarak birçok soruna zemin hazırlıyor. Hayat standardını gözle görülür bir şekilde olumsuz yönde değiştiriyor. Kıyafet seçiminde zorluklara neden oluyor aşırı büyük göğüsler. Kişinin duruşunu, yürüşünü etkiliyor. Daha kambur yürümeye başlıyor. Çünkü göğüslerini saklama ihtiyacı hissedebiliyor.

 

Vücutla uyumsuz estetik oranlardan uzak bir imaj, algı oluşturan büyük göğüslerle ilgili bu yazımızda, büyük göğüslerin yol açtığı hastalıklar, bundan kurtulmak ve estetik oranlara sahip, kişi mutlu eden doğal kıvrımlara sahip göğüs ölçülerine hangi tedaviyle nasıl sahip olunabileceğini anlatacağız.

 

Aşırı büyük göğüsler kişinin hayatını hangi açılardan nasıl etkiliyor?

 

Göğüsleri çeşitli nedenlerle vücuduyla uyumsuz bir şekilde gelişen ve iri bir hacme ulaşan kadınların günlük yaşamı standardı ciddi anlamda düşmektedir. Büyük göğüslerin hem fizik hem de psikolojik olarak ortaya çıkardığı rahatsızlıklar, kadının sosyal ve özel yaşamında soyutlanma hissi ve dolayısıyla mutsuzluğu beraberinde getiriyor.

 

Psikolojik rahatsızlıklardan kastettiğiniz stres sorunu mu?

 

Elbette. Büyük göğüsleri bedeninde istemeyerek taşıyan kadın için bu bir stres kaynağıdır. Peki bu stres başka nelere yol açabilir: Bağışıklık sistemini zayıflatarak her türlü hastalığa davetiye çıkarır.

 

Boyun fıtığının büyük göğüslerle bir ilişkisi var mı? 

 

Göğüsleri aşırı büyük olanları bekleyen fizik sağlık sorunlarından biri de boyun fıtığıdır. Göğüslerini küçülttürmeyen ve bu ağırlığı sürekli taşıyan kadınları bekleyen risklerden bir tanesi boyun fıtığıdır. Boyun fıtığının yanı sıra yine sinir sıkışmaları büyük hacimli göğüslerin yol açtığı bir diğer sağlık sorunudur. Meme küçültme estetiği ile bu sorunlar oluşmadan kurtulmak mümkündür. 

 

Sadece boyun bölgesinde mi sağlık sorunlarına zemin hazırlıyor? Vücudun başka bölgelerini etkiliyor mu?

 

Büyük göğüslerin yol açtığı en önemli sorunlardan bir tanesi göğüs bölgesinde yaptığı baskıdır. Bu durum kişinin nefes alıp vermesinde sorunlar yaratabilir. Ayrıca gece uyku problemleri yaşanabilir. Ayrıca omuzlarda ağrı ve kollarda sıkışma hissi büyük göğüslerin yol açtığı sorunlardan bir diğeridir.

 

Büyük göğüsler, meme küçültme estetiği olunmadığında uzun vadede vücudun omurga yapısında, kemik şeklinde deformasyonlar yaratır mı?

 

Kadınlar göğüsleri büyük olduğunda bunu saklama ihtiyacı hissederler. Omuzlarını ileri doğru itip, göğsünü içeri doğru çekip sırtını da kamburlaştırırlar. Sürekli yapılan bu tarz bir duruş, ilerde omurga rahatsızlarına zemin hazırlar.

 

Hijyen açısından aşırı büyük göğüsler sorun yaratır mı?

 

Birçok sağlık sorununa yol açan iri göğüslerin vücutla birleştiği kıvrımlarda özellikle yaz aylarında, sıcak havalarda terlemeyle birlikte kötü bir koku, pişik ve mantar oluşumu görülür. Hem dermatolojik hem de kişisel temizlik anlamında bu durum kişiyi oldukça rahatsız eder. Her yaz aynı sorun yaşanabilir.

 

Sosyal hayata yansıyan bir olumsuzluğu var mı?

 

Elbette var. Spor aktivitelerini rahatlıkla yapamayan birey, sosyal ortamlarda da kendini huzursuz hissedebilir. Çünkü göğüslerinin büyüklüğü dikkatleri kişinin üzerine toplar. Ayrıca rahat hareket edemez, hareketi kısıtlanır. Sosyal hayata karışırken kıyafet seçiminde zorluklar yaşar. İstediği kıyafeti giyememek başlı başına bir stres konusu haline gelir zamanla.

 

Büyük göğüslü kadınların cinsel yaşamı nasıl olur?

 

İri memesi olan kadınlar, cinsel yaşamında da birtakım sorunlarla mücadele etmek zorunda kalıyorlar. Göğüs altında oluşan terleme ve kötü kokular ya da cilt problemleri partnerine karşı kadını zor duruma düşürebiliyor. Gerek özel yaşamda gerekse sosyal yaşamda beğenilmeme duygusuna zemin hazırlar.

 

İri meme formu kadında psikolojik sorunlara yol açıyor mu?

 

Bu kaçınılmaz bir sonuçtur. Büyük göğüslerin yol açtığı sorunlar, bunlardan kurtulma isteği, ayna karşısında sürekli bu sorunla yüzleşmek, istediği aktiviteyi yapmakta kendini sınırlanmış hissetme duygusu, bedeniyle estetik olarak oransız göğüs yapısına sahip olma, kilolarca ağırlığı bedeninde sürekli taşıma mecburiyeti ciddi takıntılara, psikolojik sorunlara yol açmaktadır. Kişi kendisiyle barışık olmamakta, özgüven problemi yaşamaktadır. Stres, vücudun bağışıklık sistemini zayıflattığı için hastalıklara davetiye çıkarılmaktadır.  Bütün bunlar kişinin yaşam kalitesinin gözle görülür bir şekilde düşmesi demektir.  

 

İri göğüslerden meme küçültme ameliyatıyla kurtulmak, meme kanseri riski yaratır mı?

 

Meme küçültme estetiğinin bir diğer yararı da meme kanseri riskini azaltmaktır. Çünkü meme kanseri riskine zemin hazırlayan dokular meme küçültme ameliyatıyla azaltılıyor. Dolayısıyla kanser riski de artmıyor, azalıyor. Meme küçültme ameliyatıyla iri göğüs ağırlığı 200 gram ile 2 kilo arasında azaltılarak kanserden koruyucu bir etki sağlanır.

 

http://www.estetikinternational.com.tr/meme-kucultme

 

Büyük göğüslerimden kurtulmak istiyorum. Meme küçültme ameliyatı olacağım ama merak ediyorum, meme küçültme estetiği hangi yöntemlerle yapılıyor?

 

Meme küçültme ameliyatı iki ayrı yöntem ile yapılır. Ameliyat yöntemleri ameliyat izine göre yapılır. Her iki yöntemde de meme etrafında izler oluşur. Göğsün simetrisi, hacmi, büyüklüğü ve olası diğer deformasyonlar, hastanın beklentisi dikkate alınarak ameliyat yöntemlerinden biri tercih edilir. Yöntemlerden biri ters T tekniğidir. Bu teknikte dikiş izleri rahatsızlık vermez. Meme başından memenin göğüs duvarıyla birleştiği kıvrıma kadar dikey doğrultuda iz oluşur bu teknikte. Ancak izler zamanla ten rengine dönerek belli belirsiz hale gelir. Diğer meme küçültme ameliyatı tekniğinde ise hem dikey, hem de yatay iz oluşur.

 

Meme küçültme ameliyatı nasıl yapılıyor? Hasta, ameliyat sırasında acı çekiyor mu?

 

Meme küçültme estetiği genel anestezi altında yapılmaktadır. Hastalarımız ameliyat sırasında ağrı veya acı hissetmez. Ameliyat hasta açısından gayet konforlu geçmektedir. Hangi ameliyat tekniği önceden belirlenmişse o teknik uygulanır. Meme ucu daha önceden planlanan yere küçültülerek konumlandırılır. Göğsün sarkan ve fazla olan kısımları alınıyor. Meme küçültme estetiği 1 ile 3 saat arasında sürüyor. Ameliyatta kesi izi göğüslerin başından göğsün altına gelecek şekilde doğru bir çizgide kendini gösterir. Ters T tekniğinde bu çizgi dışında diğer izler göğüs altına gelecek şekilde neredeyse hiç görülmeyecek şekilde gizlenir. Estetik cerrahi uzmanının tecrübesi ve hastanın cildinin kalitesi bu izlerin görünür ya da belirsiz olmasını etkileyecek faktörlerdir. Meme küçültme ameliyatında izler sutyen ya da mayonun içinde kalacak şekilde planlanır. Ortalama 1 sene içinde bu izler ten rengine dönüşür.

 

Meme küçültme ameliyatı oldum. Ne zaman hastaneden taburcu olabilirim? 

 

Meme küçültme ameliyatı sonlandırıldıktan sonra hasta 1-2 saat içinde odasında uyanır. Ameliyat sonrası kusma yeni nesil anestezi ilaçları sayesinde artık çok az hastamızda görülmektedir. Hastalarımız kendine geldikten sonra ayağa kalkabilip odada dolaşabilmektedirler. Uyandıktan birkaç saat sonra hastalarımız sıvı gıdalarla beslenmeye başlayabiliyorlar. Göğüsler bandajla sarılmış durumdadır. Göğüs içinde biriken sıvı ve kanları dışarı almak için her göğüste dren dediğimiz ince plastik tüpler, geçici olarak takılmıştır. Bu tüpler 1-2 gün sonra doktor kontrolünde çıkarılır. Tüpler çıkarılınca hastalarımızı taburcu ederiz.

 

http://www.bulentcihantimur.com/estetik/meme-estetigi/meme-kucultme

 

YASAL UYARI: Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Çok daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz. SEO

Meme Büyütme Ameliyatı artık çok yeni tekniklerle büyük başarı oranları ile en çok yapılan operasyonlar içerisindedir. Burun Estetiği Sizin için gerekli bir operasyon ise mutlaka doktor seçiminizi itina ile yapmalısınız.