Meme Küçültme, Göğüs Küçültme ve Jinekomasti Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Meme Küçültme Ameliyatına İhtiyacınız Var mı?

Meme Küçültme Ameliyatına İhtiyacınız Var mı? Yaşadığımız hayatın her gününü en sağlıklı, en konforlu şekilde geçirmek bir insan için müthiş bir nimettir. Pek çoğumuz bunu elimizden kaybettiğimizde fark etsek de, yaşam boyu fiziksel bir konfora sahip olmak yaşam kalitemizi de yakından ilgilendirir. Küçük kusurları gizlemenin ötesinde, kişi aynaya baktığı zaman kendini özgüvenli hissediyorsa, bu pozitif durum hayatının her alanına yansır.

meme küçültme ameliyatına ihtiyacınız var mı?

Meme büyüklüğü probleminde hasta bir yere kadar toparlayıcı korse ve çamaşırlarla durumu gizleyebilir. Ancak dışarıdan çok iyi kamufle edilse de, meme büyüklüğü şikayeti sahibini sık sık zor durumda bırakabilir hatta birçok sağlık sorununa da zemin hazırlayabilir.

Meme büyüklüğü problemi yaşayan kadınlar özellikle yaz sıcaklarında daha da zorlanır. Sıcak havalar meme altında pişiklere ve mantarlara neden olabilir. Sütyen askıları omuzlarda bir oyuk gibi izler bırakabilir. Kişi de duruş bozukluğuna sebep olabilir, kamburluk gibi problemler baş gösterebilir. İleri durumlarda kişi kronik hale gelen bel ve sırt ağrıları yaşayabilir. Tüm bunların kalıcı bir çözümü vardır: meme küçültme ameliyatları.

Nasıl karar vereceğim?

-       Sütyen alışverişi yaparken görüntüsü ve şeklinden önce sizin için toparlayıcı olma özelliği önem taşıyorsa,

-       Giysilerinizin dekolte kısmını sıklıkla kamufle edecek şekilde giyiniyorsanız,

-       Mayo giymek sizin için rahatsız ediciyse, kendinizi mayo içinde iyi hissetmiyorsanız,

-       Yaz sıcaklarında sık sık meme altlarınızda alerjik döküntüler ya da pişikler oluşuyorsa,

-       Duruşunuz yeterince dik değilse,

-       Zaman zaman meme büyüklüğü sebebiyle omuzlarınız ve sırtınızda uzun süren ağrılar yaşıyorsanız,

-       Ve tüm bu yaşadıklarınızı güvenli bir cerrahi yöntemle değiştirmek niyetindeyseniz;

Öncelikle kendinize güvenebileceğiniz ve tüm sorularınıza yanıt alabileceğiniz bir cerrah seçerek bir muayene randevusu almanız gereklidir.

 

İzsiz Meme Küçültme Ameliyatı

Ameliyat sonrasında ne kadar iz kalacağı, hasta için büyük önem taşır. Bu sebeple meme küçültme araştırması yapan kadınlar için

-       İzsiz Meme Küçültme Ameliyatı

-       Ağrısız Meme Küçültme

-       Tek seansta meme dikleştirme

-       Mucize Ürün

-       En ucuz meme küçültme ameliyatları

Gibi ibareler oldukça dikkat çekicidir. Bu konuda araştırma yapan kişiler bir takım gerçekleri çoğu zaman internet başında öğrenemez. Bu tip ilgi çeken tuzaklara düşmemek için biz her zaman güvenilir bir cerrahla ön görüşme yapmanızı tavsiye ederiz. Çünkü bu vaatlerin neredeyse tamamı, çoğu zaman mümkünlüğü olmayan satış tuzakları içeriyor olabilir.

Gerçekler

Meme küçültme ameliyatı olacak olan hastalar için yukarıdaki ibarelerin çok cazip olmasının yanı sıra, bir takım gerçekler vardır. Gelin tek tek bu gerçeklerin üstünden gidelim.

-       Meme küçültme ameliyatları izli operasyonlardır. Bu ameliyatlarda memeyi küçültmek için içerden fazla yağ ve doku, dışarıdan da fazla cilt alınarak memeye daha dik ve dolgun bir form verilir. Tüm bunlar kesi ile yapılacağı için ameliyattan sonra memede iz kalacaktır. Bu işlemleri izsiz yapabilmek mümkün değildir. Çünkü hiçbir krem, lazer, serum ya da ameliyatsız işlem fazla cildi kesip yok edemez.

-       İz kalacak, evet bu bir gerçek. Ancak iyileşme döneminden sonra bu izler çok silik ve belirsiz bir hal alarak iyileşme gösterir. Yani ameliyattan 6-8 ay sonra izleriniz neredeyse belirsiz bir şekilde iyileşmiş olacaktır. Sigara içen hastaların ameliyat izleri daha belirgin ve koyu renkli kalabilir.

-       Meme küçültme işlemi genel anestezi altında yapılan bir ameliyattır. Dolayısıyla bu işlem için “yüzde yüz ağrısız olacak” şeklinde bir teminat vermek doğru ve samimi bir şey olmaz. Ameliyat sonrasında hastanın elbette bir ağrısı olur. Ancak bu güvenilir ehil ellerde, uygun steril koşullara sahip bir hastane ortamında çok şiddetli olmayacak, hastanın konforunu bozmayacaktır ve verilecek olan ilaçlarla baskılanacaktır.

-       Meme küçültme ameliyatı tek seansta yapılır. Yaklaşık 3 saat kadar süren bir operasyonla gerçekleşir. Ancak kimi zaman uzun dönemde hastaya mükemmelliği yakalamak adına ufak tefek rötuşlar yapılabilir. Bu rötuşlar lokal anestezi altında yaklaşık yarım saatlik küçük dokunuşlardır. İyileşme dönemi gerekmeyen, kişiye ağrı yada acı vermeyen bu lokal rötuşlar her hasta için geçerli olmayıp, seçili durumlarda hekimin tavsiyesi ile yapılabilir. Hastaların bu rötuşlardan korkup, ameliyattan vaz geçmesi uzun dönemde alınmış sağlıklı bir karar olmaz.

-       Hiçbir krem tek başına meme küçültme işlemini yapamaz. Meme küçültme cerrahi bir prosedürle çözülebilecek bir problemdir. Bu sebeple adının başına “Mucize, Sihirli” gibi ibareler olan kremlere yüksek bütçeler ödemek sizi mutlu etmeyeceği gibi, ne içerdiği bilinmeyen ürünler memede kistik problemlere yol açabilir. Sağlığınızı tehlikeye atmamak adına, bilinçsizce ürün kullanmaktan kaçınınız.

-        Bu tip operasyonların maddi karşılığı da oldukça önemlidir. Bu işlemi yaptırmak için kimi zaman kısıtlı imkanlarla birikimler yapılır, hatta kimi zaman hastanın bu işleme öylesine ihtiyacı vardır ki; kredi çekerek bile operasyon olmak isteyebilir.

İşte böyle bir durumda “En ucuza meme küçültme ameliyatı, Estetik Operasyonlarda Damping, Estetik Ameliyatlarda indirim” gibi tabirler kullanarak ilgi çeken marka ve merkezlere hastanın şu soruları sormasında fayda olacağını düşünmekteyiz.

 

1-    Ameliyatın yapılacağı yer neresidir? Burası bir klinik mi, bir hastane midir?

2-    Eğer ameliyatın yapılacağı yer “Hastane” statüsüne sahipse, burası “tam teşekküllü” bir kurum mudur?

3-    Ameliyat hangi teknikle yapılacaktır?

4-    Eğer ameliyat sırasında protez kullanılacaksa, bu protezler hangi markadır? Bu markanın Amerikan FDA onayı var mıdır?

5-    Ameliyatınızı hangi hekim yapacaktır, bu hekimin yetkinliği nedir?

6-    Ameliyattan sonra hastanede kalış yapmanız gerecek midir?

7-    Ödeyeceğiniz ücret operasyon öncesi tetkik ve tahlilleri ve ameliyat sonrasındaki pansumanları da kapsamakta mıdır?

8-    Ameliyat sonrasında giyeceğiniz özel korseyi kendiniz mi temin edeceksiniz, yoksa özel korseniz ödeyeceğinizin ücretin içine dahil midir?

İşte bu soruların yanıtı Meme Küçültme ameliyatlarında fiyatı belirler. Söz konusu sağlık ve estetik olduğu zaman düşük fiyatın cazibesine kapılmak her zaman iyi sonuç vermez. Çoğu zaman fiyatı düşürmek, kaliteden de taviz vermek ile eş anlamlı olabilir.

Çünkü özel bir hastanede ameliyat koşulları, Amerikan FDA onayına sahip implant ve protezler, estetik işlemlerde kullanılan ileri teknik makine ve cihazlar çok düşük maliyetli değildir. Bu sebeple hastaların bu ameliyatı “en ucuza hemen” olması yerine, “rahat zamanında, doğru hekim ve doğru merkezde” olması daha faydalıdır.

 

YASAL UYARI: Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Çok daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz. SEO

Meme Büyütme Ameliyatı artık çok yeni tekniklerle büyük başarı oranları ile en çok yapılan operasyonlar içerisindedir. Burun Estetiği Sizin için gerekli bir operasyon ise mutlaka doktor seçiminizi itina ile yapmalısınız.