Meme Küçültme, Göğüs Küçültme ve Jinekomasti Hakkında Bilmek İstedikleriniz

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır

meme küçültmeMeme küçültme ameliyat teknikleri

Meme küçültme operasyonlarında ameliyat izine göre adlandırılan iki ameliyat tekniği uygulanmaktadır. Planlanan meme başının pozisyonuna göre tanımlanır ve her iki teknikte de meme etrafında iz oluşur. Hastanın durumuna ve beklentilerine göre bu tekniklerden biri tercih edilir. Tekniklerden biri meme başından aşağıya doğru memenin alt çizgisine kadar uzanan dikey doğrultuda iz bırakan ters T tekniğidir. Dikiş izleri rahatsız edici değildir. Diğer teknikte ise hem dikey hem de yatay iz oluşturulur. 

Meme küçültme ameliyatı nasıl yapılıyor?

Meme küçültme ameliyatı genel anestezi altında, hasta herhangi bir ağrı hissetmeden gerçekleştirilmektedir. Meme planlamasına göre seçilen teknik uygulanır. Göğüs ölçüsü planlamasına göre memenin büyük olan dokusu ve sarkık kısımları alınarak meme ucu küçültülür. Meme ucu olması gereken yere alınır. 

Meme Küçültme Operasyonu nasıl yapılıyor?

Genel anestezi ile yapılıyor. Memenin sarkmış ve büyük olan kısımları vücuttan uzaklaştırılıyor ve meme ucu küçültülerek normal bir memede olması gereken yere taşınır. Operasyon süresi 1 ila 3 saattir. Ameliyatta yalnızca meme başı etrafında ve meme başından meme altına doğru hafif bir iz kalır. Ters t tekniğinde göğüs altına gelen izler neredeyse yok gibidir. Estetik cerrahın deneyimi ve hastanın cilt yapısı bu izlerin belirgin ya da belirsiz olmasında etkili faktörlerdir. İzler, sutyenin ya da mayonun içinde kalacak şekilde planlanır ve 1 yıl sonunda ten rengine döner. 

 

Meme Küçültme Ameliyatından hemen sonra hasta neler yaşar?

Ameliyattan birkaç saat sonra hasta, odasında kendine gelir. Yeni anestezi ilaçları sayesinde ameliyat sonrasında kusma durumu artık çok nadir görülmektedir. Hasta kendine geldikten sonra isterse ayağa kalkabilir. Beslenme sıvı gıdalarla birkaç saat sonra mümkündür. Göğüsler bandajlarla sarılıdır. Meme içindeki biriken kan ve sıvıları atmak için her memede ince plastik tüpler (dren) bulunur. 1-2 gün bu tüpler kalır. Tüpler çıkarılınca hasta taburcu edilir. 

YASAL UYARI: Web sitemizde yer alan içerikler, tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Çok daha fazla bilgiye sitemizden ulaşabilirsiniz. SEO

Meme Büyütme Ameliyatı artık çok yeni tekniklerle büyük başarı oranları ile en çok yapılan operasyonlar içerisindedir. Burun Estetiği Sizin için gerekli bir operasyon ise mutlaka doktor seçiminizi itina ile yapmalısınız.